• https://www.twitter.com/AjansAfrika
DJOTODİA ORTA AFRİKA'YA GERİ DÖNEBİLİR

Orta Afrika Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Michel Djotodia ülkesine geri dönebilir.

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Müslümanların oluşturduğu Seleka'nın kurucularından ve Benin'de sürgünde bulunan eski Cumhurbaşkanı Michel Djotodia'nın ülkesine dönebileceği bildirildi.

Seleka generallerinden Nureddin Adem, siyasi ortam elverdiği takdirde Djotodia'nın barışa katkıda bulunmak üzere Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki siyasi hayata geri dönebileceğini belirtti.

Seleka'nın iki numaralı ismi Adem, AA'ya açılamasında, ancak krizin tüm tarafları katkıda bulunduğunda barışın sağlanabileceğini vurguladı.

Haftalık "Jeune Afrique" gazetesi bu hafta yayımlanan haberinde, Michel Djotodia'nın, ülkesine dönmeye hazırlandığına ilişkin bir açıklamasına yer vermişti.

Djotodia, 25 Mart 2013'te Hristiyan Cumhurbaşkanı François Bozize'yi devirdikten ve başkent Bangui'nin kontrolünü ele geçirdikten sonra kendini cumhurbaşkanı ilan etmişti. Djotodia, aylar süren iç çatışmaların sona ermemesi nedeniyle artan uluslararası baskılar üzerine başbakan ile birlikte istifa etmiş ve Benin'e sürgüne gönderilmişti.

  
1689 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret75232
Saat
Takvim
AFRİKA DERGİSİ