• https://www.twitter.com/AjansAfrika
SOMALİ İÇİN YENİ SES YENİ YÜZ - NEW VOICE NEW FACE FOR SOMALIA


Başkan adayı Müh. Abdullahi Ali Hassan, Somali’nin bu zamanda ihtiyacı olan bir insandır. Milletin güvenliğini ve milletin kaynaklarını koruyan güvenilir bir liderliğe sahip, millet için inanır ve çalışır, aşiretçilik ve fanatizmden uzak, ortak yarar için çalışır, özel çıkarları ve kişisel çıkarları ön planda tutmaz, vatan sevgisine bağlıdır, Somali’nin toprak bütünlüğüne ve halkının birliği inanır.

Somali’nin egemenliğini ve halkının güvenliğini korur ve sadece dünyanın geri kalanıyla karşılıklı saygıya dayalı işbirliğine izin verir ve bugün dünyada meydana gelen değişikliklere ayak uydurur.

O, Somali halkının yanında yer alan, toplumun çıkarlarını ve koşullarını önemseyen, yoksullara ve Somali ulusal savunmasının ön saflarında yer alan savunanlara özen gösteren, aynı zamanda Somali vatandaşlarının, işçi ve hizmetlilerinin haklarını koruyan biridir.

Mühendis, Abdullahi Ali Hassan, ülkesinin ve halkının liderlik ihtiyaçlarından yola çıkarak ve Somali halkının isteklerini dikkate alarak, siyasi ve güvenlik istikrarını sağlamak ve Somali Federal Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanlığına aday olmaya karar verdi. Somali için sosyal büyüme ekonomik kalkınma en temel hedefidir.

Bunlardan dolayı Somali’de herkesin istediği bir profil olarak öne çıkıyor. Somali’de ihtiyaç duyulan YENİ BİR SES ve YENİ BİR YÜZ olarak görülüyor.

Daha önceden Cumhurbaşkanlığı yapmış ve Somali’ye huzur ve barış getirememiş olanlar Somali’ye yeni bir vizyon getiremez.

  
111 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret94016
Saat
Takvim
AFRİKA DERGİSİ