• https://www.twitter.com/AjansAfrika

ANASAYFA

Orta Afrika Cumhuriyeti'nde şiddet olayları sürerken, başkent Bangui'de Müslümanların yoğun olarak yaşadığı mahallelere yönelik Hristiyan grupların yaptığı saldırılar korkuya neden oluyor.
Liderlik Eğitimi, çeşitli vesilelerle Afrika ülkelerinden ülkemize eğitim için gelmiş Afrikalı öğrencilere yöneliktir. Uzun yıllar Afrika üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Afrika’nın ihtiyacının günübirlik gıda dağıtımı gibi çalışmalar değil Afrika’da gıda güvenliğini sağlayacak, Afrika arazilerinde Afrikalıları besleyecek ürünlerin ekilmesini sağlayacak liderlerin yetiştirilmesi olduğunu düşünüyoruz. Derneğimizin ana felsefesi olan “sürdürülebilirlik” gereği Afrikalıların ihtiyacının yerel imkânların ve yerel halkların güçlendirilerek eldekileri en iyi şekilde değerlendirecek ve yönetecek liderlerin yetiştirilmesi olduğu kanaatindeyiz.
Somali'yi Anlamak konferansı Somali'den Sayın Musa Muhammad Dirie tarafından verilecektir.
Güney Afrika Dışişleri Bakanı Maite Nkoana-Mashabane, İsrail'in Filistin işgalini ülkesindeki ırk ayrımcılığı ve apartheid dönemine benzetti, "Filistinlilerin mücadelesi bizim mücadelemizdir" dedi.
Kamerun'un kuzeyinde patlak veren sıtma salgınında yaklaşık 800 kişinin öldüğü bildirildi. Kamerun Kamu Sağlığı Bakanlığı'na göre, sıtma salgınında 12 binden fazla kişi ağır hastalandı ve tedavi altına alındı.
Fransa, ekonomik nedenlerden ötürü Batı Afrika'da Gambiya dahil 10 büyükelçiliğini kapatma kararı aldı.
Birleşmiş Milletler, önümüzdeki yıl 2 milyon Zimbabvelinin gıda yardımına ihtiyacı olacağını duyurdu.
Ekonomide Avrupa birliğini örnek almaya çalışan Batı Afrika ülkeleri, Senegal’in başkenti Dakar’da bir araya geldi. Ekonomide Avrupa birliğini örnek almaya çalışan Batı Afrika ülkeleri, Senegal’in başkenti Dakar’da bir araya geldi. İki gün süren toplantılarda ortak gümrük biriliği konusunda konsensüs çıktı.
Afrika'nın en yaşlı lideri 89 yaşındaki Robert Mugabe, Zimbabve'de Çarşamba günü yapılan seçimlerde oyların yüzde 61'ini alarak 7. kez devlet başkanı seçildi. Mugabe taraftarları zaferi, muhalefet partisi Demokratik Değişim Hareketi'nin (MDC) bayrağının sarılı olduğu temsili bir tabuta omuz vererek kutladılar.
 9  ...
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret94022
Saat
Takvim
AFRİKA DERGİSİ