• https://www.twitter.com/AjansAfrika

ANASAYFA

Gambiya Devlet Başkanı Yahya Jammeh, İngilizce'nin sömürgecilik kalıntısı olduğunu ve mümkün olan en kısa zamanda kullanımdan kaldırılacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Nijer Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou,Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi.
AFRİKA YOLUNDA LİDERLİK EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA BURSA'YA KAMPA GİDİYORUZ
Güney Sudan’da devam eden çatışmalara son vermek için bölge ülkeleri harekete geçti.
Bingazi'de iki ayrı silahlı saldırı düzenlendi.
Mısır'daki Ezher Üniversitesi yakınında meydana gelen patlamada biri ağır 5 kişi yaralandı.
Nijerya'da Anglikan Kilisesi'nin eski Başpiskoposu Peter Akinola kaçırıldı.
Mısır'da Tora Cezaevi'nde tutuklu eşi Muhammed el-Biltaci'yi ziyaret etmek isteyen Sena Biltaci, "yetkililere zorluk çıkardığı" gerekçesiyle oğluyla birlikte gözaltına alındı.
Mısır'ın Dekahliye ilinin merkezi Mansura kentinde bulunan Dekahliye Emniyet Müdürlüğü'nü hedef alan saldırıda hayatını kaybedenler için cenaze merasimi düzenlendi.
Liderlik Eğitimi, çeşitli vesilelerle Afrika ülkelerinden ülkemize eğitim için gelmiş Afrikalı öğrencilere yöneliktir. Uzun yıllar Afrika üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Afrika’nın ihtiyacının günübirlik gıda dağıtımı gibi çalışmalar değil Afrika’da gıda güvenliğini sağlayacak, Afrika arazilerinde Afrikalıları besleyecek ürünlerin ekilmesini sağlayacak liderlerin yetiştirilmesi olduğunu düşünüyoruz. Derneğimizin ana felsefesi olan “sürdürülebilirlik” gereği Afrikalıların ihtiyacının yerel imkânların ve yerel halkların güçlendirilerek eldekileri en iyi şekilde değerlendirecek ve yönetecek liderlerin yetiştirilmesi olduğu kanaatindeyiz.
 7  ...
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret82903
Saat
Takvim
AFRİKA DERGİSİ