• https://www.twitter.com/AjansAfrika

ANASAYFA

Bingazi'de iki ayrı silahlı saldırı düzenlendi.
Mısır'daki Ezher Üniversitesi yakınında meydana gelen patlamada biri ağır 5 kişi yaralandı.
Nijerya'da Anglikan Kilisesi'nin eski Başpiskoposu Peter Akinola kaçırıldı.
Mısır'da Tora Cezaevi'nde tutuklu eşi Muhammed el-Biltaci'yi ziyaret etmek isteyen Sena Biltaci, "yetkililere zorluk çıkardığı" gerekçesiyle oğluyla birlikte gözaltına alındı.
Mısır'ın Dekahliye ilinin merkezi Mansura kentinde bulunan Dekahliye Emniyet Müdürlüğü'nü hedef alan saldırıda hayatını kaybedenler için cenaze merasimi düzenlendi.
Liderlik Eğitimi, çeşitli vesilelerle Afrika ülkelerinden ülkemize eğitim için gelmiş Afrikalı öğrencilere yöneliktir. Uzun yıllar Afrika üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Afrika’nın ihtiyacının günübirlik gıda dağıtımı gibi çalışmalar değil Afrika’da gıda güvenliğini sağlayacak, Afrika arazilerinde Afrikalıları besleyecek ürünlerin ekilmesini sağlayacak liderlerin yetiştirilmesi olduğunu düşünüyoruz. Derneğimizin ana felsefesi olan “sürdürülebilirlik” gereği Afrikalıların ihtiyacının yerel imkânların ve yerel halkların güçlendirilerek eldekileri en iyi şekilde değerlendirecek ve yönetecek liderlerin yetiştirilmesi olduğu kanaatindeyiz.
Nijerya'nın kuzeyinde, ordunun isyancıların kamplarına düzenlediği operasyonda 15'i asker 70 kişinin öldüğü bildirildi.
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde şiddet olayları sürerken, Bossangoa bölgesinde bir BM barış gücü askeri hayatını kaybetti.
Mısır'ın başkenti Kahire'nin kuzeyinde bir polis karakoluna bu sabah düzenlenen bombalı saldırıda 14 kişi öldü.
Mısır'ın kuzeyinde bulunan ed-Dakhaliyye ilindeki el-Mansura Emniyet Müdürlüğü binası yanında meydana gelen patlamada 8 polisin öldüğü, en az 90 polisin yaralandığı bildirildi.
 7  ...
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret76595
Saat
Takvim
AFRİKA DERGİSİ